www.semeko.cz

Adelle Davis Lipozomální Vitamín D3 200 ml

Unikátní a žádaný produkt Adelle Davis Lipozomální Vitamín D3 200 ml od našeho známého výrobce Adelle Davis je k dostání u nás výhodně! Cena již od 349 Kč.
Adelle Davis Lipozomální Vitamín
Popis produktu

Vitamin D je nezbytný pro život. Za normálních okolností se tento vitamín tvoří v kůži působením slunečního záření – proto se mu říká i sluneční vitamín. Při nedostatečném pobytu na slunci tělo potřebuje vitamin D přijímat v potravě.

Sluneční vitamín ovlivňuje množství životně důležitých funkcí v lidském těle. Doplněk stravy Lipozomální Vitamín D3 – Cholekalciferol je ideální při nedostatku slunečních paprsků a v zimních měsících. S rostoucím věkem klesá schopnost organismu vitamín D „produkovat“.

VITAMIN D PŘISPÍVÁ K:

správnému vstřebávání / využití vápníku a fosforu
normální hladině vápníku v krvi
udržení zdravých kostí
udržení správného fungování svalů
správnému fungování imunitního systému
ochraně buněk před oxidativním stresem

Dlouhodobý nedostatek vitaminu D je prokazatelně spojen s vyšší náchylností k tzv. akutním respiračním infekcím a chřipce.

 

Největším nedostatkem běžných forem vitaminů a jiných doplňků výživy, jako jsou tablety, prášky nebo nápoje, je, že se převážná část samotného doplňku výživy znehodnotí již v trávicí soustavě a na místo určení v našem těle se dostane pouze malá část množství uvedeného na obalu výživového doplňku .

Lipozomální forma má na rozdíl od běžných forem až 6x vyšší vstřebatelnost.

Pro srovnání různých forem:

  • kapsle, tablety, prášková forma vstřebatelnost do 20%
  • vitamín C podávaný injekcí přímo do žíly vstřebatelnost přibližně 70%
  • lipozomální forma vstřebatelnost více než 90%

Velmi zjednodušeně se dá říci, že samotný vitamin D je obalený malými bublinkami (jmenují se lipozomy, odtud název liposomální, a vyrobí se speciálním postupem z přírodní látky lecitin). Tyto mini bublinky vitamín D chrání a navíc si „rozumí“ se stěnami střev, tím pádem se přes ně snadno dostanou do krve a ta jejich zanese k samotným buňkám. S nimi si také rozumí, takže buňka velmi snadno přijme „zásilku“ a proto se více než 90% vitamínu D dostane tam, kam má, a využije se. Tato forma navíc nezatěžuje žaludek.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
Množství aktivních látek v doporučené denní dávce   % RVH*
 Vitamín D3  50 mcg  1000%

* Denní referenční výživová hodnota průměrného dospělého

NÁVOD K POUŽITÍ 

1 x čajová lžička (5 ml) denně (vitamín D3 – 50 mcg), před použitím protřepejte

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném. Po otevření spotřebujte do 30 dnů a uchovávejte v chladničce.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovený denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ o alergenech

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obilí a arašídy. Neobsahuje lepek.