www.semeko.cz

Bio-Detox Ibišek sušený KVĚT 150g

Vynikající produkt Bio-Detox Ibišek sušený KVĚT 150g od přední společnosti Bio-Detox jde sehnat zrovna dnes v bezva akci. Levně za cenu 119 Kč.
Produkt bez obrázku
Ověřit dostupnost
Značka: Bio-Detox
119

Ibišek – červený KVĚT sušeného Ibišku – zdravá bylina

Dužnaté červené kalichy ibišku mají nakyslou chuť a jsou používány jako pochutina, čaj, potravina i léčivo. Připravují se z něho studené nebo teplé nápoje (Karkade nebo Agua de Jamaica) anebo sirupy, které obsahují velké množství minerálů a vitamínů, včetně vitamínu C. Čaj z ibišku může mít  antioxidační, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Může snižovat pocení a zamezovat ukládání tuku v tepnách. Často také může napomáhat redukovat nadváhu či stimulovat paměť

Ibišek je bohatým zdrojem vitaminu C, ale má i další antioxidační složky. Obsahuje dokonce sloučeniny, které působí protizánětlivě. Antioxidanty obsažené ve vitamínu C napomáhají chránit pleť před poškozením, které způsobuje UV záření.

Čaj z Ibišku neboli Karkáde může díky polysacharidům v něm obsaženým posilovat imunitní systém a může podporovat také správné fungování jater. Navíc je zdrojem vápníku a minerálních solí. Ibišek může také pozitivně ovlivňovat naši krásu. Dokáže působit proti volným radikálům, které urychlují proces stárnutí a umožňuje tak udržet si mladistvý vzhled. Má mírný močopudný účinek a tím zabraňuje zadržování vody v těle. Může urychlovat správné fungování našeho metabolismu, čímž může podporovat hubnutí. V kosmetice má zklidňující a změkčující účinek, skvěle se hodí například jako peeling. Může být také výborným pomocníkem v boji proti celulitidě.

V jeho obsahu se nachází organické kyseliny a polyfenoly, vápník, hořčík, železo, fosfor, sodík, zinek, měď, betakaroten, thiamin, riboflavin a kyselina askorbová. Čaj z ibišku má antioxidační, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Snižuje pocení, zamezuje ukládání tuku v tepnách a dokáže dokonce stimulovat paměť. V Indii je ibišek považován za zázračnou rostlinu, která bojuje proti stárnutí, šedivění a vypadávání vlasů. Jeho aktivní látky totiž stimulují cirkulaci krve a pomáhají dodávat živiny do vlasových folikulů, čímž nejen napomáhá růstu nových vlasů, ale také jejich obnově. Obsahuje také antioxidanty, které preventivně působí proti tvorbě lupů, zabraňují svědění pokožky a snižují mastný vzhled vlasů. Vaše vlasy budou díky ibišku pružnější, lesklejší, vzhledově zdravější a hedvábné jemné. 

To ovšem stále není vše. Ibišek se používá nejen jako čaj, ale jeho chuť jistě nalezne mnohá další využití v naší kuchyni. Z Ibišku můžete připravit vína, sirupy, džemy, zavařeniny, anebo jej přidat do pečených pokrmů, případně s ním dochutit omáčky, dezerty či saláty.

Složení: KVĚT Ibišku sušený

Země původu: Nigeria

Hmotnost: 100g