www.semeko.cz

Čočka – semínka na klíčení 20 g

Tento vynikající kus Čočka - semínka na klíčení 20 g od značky se skvělou pověstí Zdravý Koš jednoduše můžete najít v naší aktuální nabídce za neuvěřitelně výhodnou cenu. Právě teď za cenu 25 Kč.
Čočka - semínka na klíčení

Klíčky čočky jsou bohatým zdrojem bílkovin, vitamínů B1, B2, PP, a mnoho dalších základních živin, jako jsou vápník, fosfor, železo, karoten a vlákniny. Jsou lehce stravitelné, takže je mohou jíst i lidé, kteří nemohou jíst železo. Můžete je přidat do salátů, sendvičů, hlavních jídel.

Klíčky čočky jsou skvělé na polévky a pečivo

Můžete je přidat do zeleninového nebo ovocného salátu, míchaných vajíček, omelety, jogurtu, pomazánky nebo je můžete smažit na horkém tuku a přidat do rýže, brambor atd.

Nejlepší jsou syrové klíčky

Protože vlivem vaření ztrácí své nutriční hodnoty. Čerstvé výhonky klíčků se nejvíce hodí na chleba. Díky nim se změní váš obyčejný sendvič na výbornou zdravou delikatesu, navíc prospěšnou na spoustu zdravých vitamínů a minerálů.

Jak klíčit semínka?.

Nejlépe si pořídíme klíčící nádobu ( misku na klíčení ) ve které semínka lehce klíčíme.

Jak dlouho trvá klíčení?.

Doba klíčení: 3-7 dnů

Čerstvé klíčky vám vydrží až 14 dnů

Před každou konzumací omyjte klíčky. Výhonky klíčků můžete skladovat až 14 dní v ledničce ( důležité je, každý den je omývat ).

Balení: 20 g

Expirace: minimálně 1 rok od zakoupení

Země původu: EU