www.semeko.cz

Vitamin Station Rychlotest Těhotenský krevní test

Ve slevě tento kus Vitamin Station Rychlotest Těhotenský krevní test od přední společnosti Vitamin Station snadno získáte zrovna dneska za báječnou cenu! Nyní pořídíte od 369 Kč.
Vitamin Station Rychlotest Těhotenský

OBECNÉ INFORMACE

Těhotenský krevní test je samodiagnostický rychlotest, pro zjištění těhotenství, který detekuje přítomnost hormonu hCG (lidský choriový gonadotropin) ve vzorku krve. Zatímco těhotenství lze zjistit z moči přibližně 1 týden po vynechání menstruace, krevní testy indikují těhotenství již několik dní po oplodnění. Je známo, že těhotenské krevní testy jsou přesnější než testy prováděné z moči. To je důvod, proč se v laboratořích/nemocnicích široce používají těhotenské testy z krve/séra. Kromě toho množství požitých tekutin, které může ovlivnit výsledky testu z moči (naředění hCG), nemá žádný vliv na krevní test. Přesnost testu je opravdu velmi důležitá, protože těhotenství nutně vyžaduje preventivní opatření a změnu životního stylu, jako je zanechání kouření nebo pití alkoholu, snížení nebo dokonce vysazení léků a některých potravin. Těhotenský krevní test je kvalitativní rychlotest pro zjištění hormonu hCG v krvi. Za pouhých 5 minut je možné detekovat koncentraci hCG v hodnotě 25 IU/L.

OBSAH

Krabice obsahuje materiál potřebný k provedení testu:

• 1 neprodyšně uzavřený aluminiový sáček obsahující: 1 testovací kazetu, 1 plastovou pipetu a 1 sáček s vysoušedlem.

Ochranný sáček otevřete pouze v případě, že jste připraveni k bezprostřednímu použití testu. Sáček s vysoušedlem není určený k testování.

• 1 sterilní lanceta pro odběr krve
• 1 lahvička s kapátkem obsahující 1 ml pufrového roztoku
• 1 návod k použití
• 1 dezinfekční tampon s alkoholem

UPOZORNĚNÍ

1. Tento test je určen výhradně k diagnostickému použití in vitro. Pouze k vnějšímu použití. NEUŽÍVEJTE VNITŘNĚ.

2. Před provedením testu si pozorně přečtěte pokyny. Test poskytuje spolehlivý výsledek pouze v případě, že jsou všechny pokyny přesně dodrženy. Důsledně dodržujte určený čas, množství krve a pufrového roztoku.

3. Skladujte při teplotě od +4 °C do +30 °C. Nezmrazujte.

4. Test nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na štítku a na ochranném sáčku, nebo pokud je sáček poškozen.

5. Těhotenský krevní test je určen pro jedno použití.

6. Uchovávejte mimo dosah dětí.

7. Po použití lze všechny části testu zlikvidovat jako komunální odpad.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jak funguje těhotenský krevní test?

Když žena otěhotní, její tělo začne produkovat hormon – lidský chorionický gonadotropin (hCG) – který se uvolňuje do krevního oběhu, kde se jeho koncentrace v průběhu času zvyšuje. Těhotenský krevní test detekuje hormon hCG v krvi. Těhotenský krevní test používá specifický pár protilátek detekujících hCG hormon v krvi, když je hladina hormonu alespoň 25 IU/L (dle doporučení WHO) nebo vyšší. *Světová zdravotnická organizace

Kdy by měl být tento test použit?

Těhotenský krevní test lze provést kdykoliv během dne nebo v noci. Těhotenský krevní test může odhalit těhotenství dříve než klasický test z moči, protože hCG hormon produkovaný v placentě se nejprve uvolňuje do krevního oběhu, a až poté do moči. Proto již není třeba shromažďovat první ranní moč, aby se zvýšila možnost včasné detekce těhotenství.

Může být výsledek nesprávný?

Výsledky jsou spolehlivé za předpokladu, že byly pečlivě dodrženy všechny pokyny. Výsledek však může být nesprávný v případě, že byl těhotenský krevní test před použitím vystaven vlhkosti nebo bylo množství krevního vzorku příliš nízké. Plastová pipeta dodávaná v balení umožňuje zajistit správný objem odebrané krve. Některé léky s obsahem hCG nebo léky používané v kombinaci s hCG (jako například Pregnyl, Porfasi, Pergonal) a některé vzácné nemoci mohou poskytnout falešně pozitivní výsledek. Alkohol, analgetika, antibiotika, antikoncepční pilulky, hormonální terapie obsahující klomifencitrát (jako je Clomid, Serophen) nebo léky proti bolesti by neměly ovlivnit výsledek testu. Test může ukázat falešně pozitivní výsledek, pokud jste během posledních 8 týdnů samovolně potratila, došlo k přerušení těhotenství nebo porodu. Test pravděpodobně detekuje hCG, který je stále přítomný ve vašem těle.

Jak vyhodnotit test, pokud je barevná intenzita čárek T a C rozdílná?

Intenzita barvy čárek nemá na interpretaci výsledku žádný vliv. Čárky musí být jasně viditelné a homogenní. Test musí být vyhodnocen jako pozitivní, bez ohledu na barevnou intenzitu čárky pod písmenem T.

Co označuje čárka pod písmenem C?

Když se objeví tato čárka, znamená to, že test fungoval dobře.

Jestliže test odečtu po uplynutí 10 minut, je ještě výsledek spolehlivý?

Ne. Výsledek musí být odečten do 5 minut po přidání pufrového roztoku. Nevyhodnocujte test po uplynutí 10 minut.

Co mám dělat, pokud je test pozitivní?

Pokud je výsledek pozitivní, měla byste se poradit se svým praktickým lékařem nebo gynekologem a prodiskutovat své těhotenství a další kroky. Včasná prenatální péče je velmi důležitá pro bezpečnost v další fázi těhotenství.

Co mám dělat, pokud je test negativní?

Pokud je test negativní, je pravděpodobné, že vaše krev neobsahuje hCG nebo obsahuje velmi nízké hladiny hCG (test detekuje koncentraci hCG větší než 25 IU/L) a že tedy s největší pravděpodobností nejste těhotná. Kromě toho jste mohla nesprávně vypočítat termín menstruace, zejména pokud bývá nepravidelná. Pokud vaše menstruace nezačne do týdne, opakujte test. Pokud je i další výsledek negativní a vaše menstruace nezačala, měla byste se poradit se svým praktickým lékařem nebo gynekologem. Opoždění může mít jiné důvody.

Jaká je přesnost těhotenského krevního testu?

Těhotenský krevní test je přesný. Hodnotící zprávy ukazují celkovou shodu vyšší než 98 % [95,2–99,5 %**] s referenčními metodami. Přestože je test spolehlivý, může se ojediněle vyskytnout falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledek. **95% interval spolehlivosti