www.semeko.cz

Adelle Davis Zinek forte, 25 mg, 60 kapslí

Nejprodávanější produkt Adelle Davis Zinek forte, 25 mg, 60 kapslí s osvědčenou značkou Adelle Davis jednoduše můžete získat v naší aktuální nabídce za rozumné peníze. Právě teď za cenu 215 Kč.
Adelle Davis Zinek forte

Zinek má mnoho účinků a funkcí, bez nichž má organizmus vážné problémy.  Pro vývoj dítěte jeho nedostatek může opožďovat tělesné i duševní dospívání, ale nesmí chybět ani v dospělosti, protože je např. nezbytný pro správné fungování systémů enzymů . Dále jeho nedostatečné množství způsobuje pomalé hojení ran, zhoršení paměti a smyslové poruchy – zejména zrakové a čichové.

Kromě doplňků stravy se zdají být spolehlivým zdrojem zinku mořští živočichové. Zinek se z těla vyplavuje velkým příjmem tekutin, příjmem alkoholu nebo užíváním diuretik. Proto je třeba myslet na jeho doplňování.

Dalšími zdroji zinku jsou ořechy a zelená listová zelenina za předpokladu, že se pěstují na dobré půdě. Avšak živočišné zdroje jsou na zinek několikanásobně bohatší, a proto přísní vegetariáni by měli mít tento faktor na paměti.

Na příjem zinku je třeba myslet i v obdobích zvýšené nemocnosti, protože některé obranné buňky organizmu bez zinku nedokážou s nemocí účinně bojovat.

 

 

ÚČINKY ZINKU V ZKRATCE

  • pomáhá udržovat zdravé a pevné nehty, zdravé kosti, vlasy a pokožku
  • podporuje a posiluje imunitní (obranný) systém organismu
  • účastní se při přeměně látek v těle
  • pomáhá v mnoha procesech v těle
  • podporuje plodnost u mužů
  • je nezbytný pro správný vývoj organismu

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množství aktivních látek v doporučené denní dávce  % RHP*
 Zinek 25 mg  167 %
 *denní referenční hodnota příjmu pro dospělého

NÁVOD K POUŽITÍ 

1 kapsle denně (25 mg zinku)

SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na suchém, tmavém a chladném místě do 25 °C v dobře uzavřeném obalu.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 3 let. Uchovávejte mimo dosah malých dětí. Stanovená denní dávka se nesmí překročit. Doplněk stravy se nesmí užívat jako náhrada pestré stravy.

PROHLÁŠENÍ O ALERGENECH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóji ani žádné jiné hlavní alergeny: mléko, vejce, ryby, ústřice, ořechy, obilniny a arašídy. Neobsahuje lepek.