www.semeko.cz

Bio-Detox BIO Arganový olej 100ml

Výjimečný kousek Bio-Detox BIO Arganový olej 100ml od výrobce se zárukou kvality Bio-Detox je k sehnání zde teď právě trvale výhodně. Ve skvělé akci za 249 Kč.
Bio-Detox BIO Arganový olej
Ověřit dostupnost
Značka: Bio-Detox
249

BIO Arganový olej
Je bohatý na tokoferoly, karoten, esenciální mastné kyseliny.

Pokud chcete dopřát své pleti tu nejlepší ochranu, nemůžete volit lépe! Arganový olej můžete nanést přímo na pokožku nebo smíchat s krémem proti vráskám. Výsledkem bude mladistvá, vypnutá a svěží pleť, kterou navíc ochráníte před nepříznivým počasím. Použijte BIO Arganový olej a zabráníte vysušování a stárnutí pokožky.

 

 

AKCE  cena 249,-Kč – platí jen do vyprodání zásob!

 

 Prestižní certifikace ECO-CERT zajišťuje 100% BIO kvalitu produktu.

číslo certifikace: MA-124924-Z-03124-2008-E

Ostatní platné certifikace k našemu Bio Arganovému oleji Bio Detox

EcoCert – 124924MA1200Z1

EACCE – 6079

USDA organic  – 8870504

Agriculture Biologique – 40253338

Euro Eko  – 49338980
Co je arganový olej

 

Arganový olej se řadí mezi nejvzácnější a nejdražší oleje na světě, proto se nazývá marockým či tekutým zlatem. Olej je panenský, 100% čistý a lisovaný za studena. Vyrábí se z plodů pouštního stromu ARGANIA SPINOSA, který se nachází pouze v jihozápadním Maroku. Tyto plody jsou pak marockými ženami tradičním postupem pracně vytloukány na kamenech a následně prodány farmaceutickým a kosmetickým firmám. Stromy Arganie jsou ohrožené a chráněné UNESCO.

 

Složení


Má 3x vyšší obsah vitamínu E než mají ostatní zdroje, proto patří mezi jeden z nejlepších antioxidantů. Dále obsahuje vitamíny A, B, D, nenasycené mastné kyseliny (OMEGA 3 a OMEGA 6), 80% nenasycených mastných kyselin a 20% nasycených kyselin, velké množství fitosterolů a karotenoidů.

 

Zajímavosti


Na 1 litr arganového oleje je potřeba 30 kg plodů arganie, což odpovídá 4-5 stromům a jeho výroba trvá zhruba 20 hodin.

 

  !!!  Na co si dát pozor !!!


Arganový olej je dnes velice populární. Bohužel, existuje mnoho takových rádoby arganových olejů, kterým byste se měli vyhnout. Je rozumné vědět, že ne každý arganový olej, který je Vám nabízen, má skutečnou a pravou garanci kvality.

Pro lepší orientaci zde uvádíme několik varovných signálů, které ukazují na nepoctivý (ředěný, pančovaný nebo jinak upravovaný) olej:

Složení – seznam obsahu oleje je velmi krátký, strohý. Možná je pouze uvedeno, že je to 100% arganový olej a nic dalšího není uvedeno. Takový olej nechtějte. Vždy se podívejte na „ingredients“, které jsou uvedeny na etiketě. U pravého arganového oleje je v ingredients pouze „ARGANIA SPINOZA KERNEL OIL“.

Cena – Arganový olej je velice náročný na výrobu. Jeho výroba zabírá dlouhé hodiny manuální práce. Proto nemůže existovat „levný arganový olej“. Dvě stovky za 100 ml oleje se jeví jako výhodná koupě, ale pozor, není v láhvi jen obyčejný rostlinný olej!? Opravdu kvalitní Arganový olej se nedá výhodně koupit. Na druhou stranu, extrémně drahý arganový olej nemusí být nutně nejlepší. Možná je drahý z důvodů marketingových výdajů. Závěrem nutno říci, že Arganový olej, pokud je ve 100% kvalitě není levný v porovnání s dalšími přírodními oleji, ale je bezkonkurenčně vysoce účinný a blahodárný pro Vaše tělo.

Vůně (aróma) – zapáchajícímu oleji se raději vyhněte. Na druhou stranu, olej, který nijak není cítit je také podezřelý. Může jít o vysoce zředěný olej nebo je to olej, který je průmyslově zbaven zápachu. Pozor také na oleje, které voní jinak než přírodně, mohou být namíchány s parfémem a to se pak již nejedná o přírodní bio olej. Skutečný, pravý, čistý kosmetický Arganový olej je cítit „ořechově“. Kdosi řekl, že je cítit jako „popcorn“. Jednoduše řečeno, musí vonět přirozeně. Poznat pravou vůni Arganového oleje se naučíte až po jeho pravidelném používání, ale podržte si v mysli základní věc, má ořechové aróma.

Struktura – Arganový olej by měl být jemný a hebký. Rychle se vstřebává do pokožky. Nemá být mastný nebo příliš vlhký. Neměl by v žádném případě pokožku dráždit. I při poranění kůže a následném použití Arganového oleje by měl přivodit uklidňující pocit, v žádném případě by neměl přivodit bolest.

Sediment (sedlina) – Pravý Arganový olej má často na dně lahvičky malé množství sedliny a má malinko zakalený vzhled. Je to z důvodu původních technologií zpracování. Pokud narazíte na dokonale průzračný arganový olej, vězte, že prošel průmyslovými filtračními systémy a do jeho přirozenosti má hodně daleko.

 

Užití


Na obličej: Olej můžete použít místo denního nebo nočního krému. V případě suché pleti i několikrát denně.

Na tělo: Naneste po umytí na celé tělo (včetně obličeje a šíje). Můžete přidat i pár kapek do koupele, olej se tak vstřebá do celého těla. Olej použijte také na suché části těla jako jsou lokty, kotníky či paty. 

Do vlasů: Naneste na umyté vlasy, zabalte do ručníku, nechte 20 minut působit a poté vlasy umyjte šamponem ještě jednou a nechte uschnout. Také můžete nanést na umyté a lehce vysušené vlasy a poté jen nechat uschnout (v případě hodně suchých vlasů naneste i vysušených) pouze však v malém množství. 

Na masáže: Olej je vhodný také na masáže, použít můžete čistý arganový olej nebo masážní olej s arganovým olejem. 

Na kožní problémy: Díky svým účinkům může olej pomáhat při atopických ekzémech či lupénce. Může napomáhat také k hojení akné, čerstvých jizev, popálenin nebo poporodních strií. Olej je vhodný pro miminka i alergiky. 

Složení: 100% olej lisovaný za studena.

Distributor:
Bio-detox, s.r.o.
Neumannova 1453/28
156 00  Praha 5
IČ: 01657011
DIČ:CZ01657011